Vaikų oda yra gerokai jautresnė nei suaugusiųjų, todėl norint, jog mažylis augtų sveikas, būtina pasirūpinti, jog jis gautų kaip įmanoma mažiau išorės dirgiklių. Jų itin dažnai galima aptikti skalbimo milteliuose, kuriuose gausu įvairių cheminių medžiagų. Įvykus kontaktui su vaiko oda, ji gali ne tik parausti – blogesniu atveju galima tikėtis ir įvairių ilgalaikes pasekmes sukeliančių ligų. Kuo tuomet skalbti drabužius vaikams, norint viso to išvengti?
Pagrindinė taisyklė šiuo klausimu – atkreipti dėmesį į skalbimo miltelių sudėtį. Dažniausiai joje nurodyta daug ne itin aiškios ir lengvai suprantamos informacijos, todėl galima paieškoti tokių skalbiklių, ant kurių etiketės iš karto nurodyta, jog jie yra tinkami jautriai ar vaikų odai. Vis dėl to, net ir tuomet, kai ši informacija nėra išryškinta, milteliai vis vien gali būti tinkami naudojimui net ir tuomet, kai skalbiate vaikiškus rūbus – tereikia atkreipti dėmesį, ar jų sudėtyje nėra daug spalvotų dažų, kvapių medžiagų ar šarmų.
Daugelis specialistų taip pat pataria nenaudoti papildomų minkštiklių – kur kas geriau tokiu atveju rinktis kokybiškesnius miltelius ir viską tinkamai išskalauti. Dar geriau būtų, jog renkantis apatinius rūbus, dominuotų balta spalva ir kokybiškos medžiagos – šiuo atveju labai tinkamas variantas yra medvilnė. Manoma, jog jeigu vaikui pasireikš alergija, spalvoti rūbai gali sukelti dvigubai stipresnį jos poveikį.
Galiausiai, esant galimybei, patariama drabužius skalbti rankomis – tai užtikrins kur kas geresnį skalavimo efektą. Vis dėl to, ne kiekviena mama turi pakankamai laiko tokiam sprendimui, todėl tuomet reikės pasitikėti ant skalbimo miltelių nurodyta sudėtimi ir rinktis kaip įmanoma natūralesnius ir kokybiškesnius variantus, kurie bent jau iš vienos pusės užtikrins sveiką ir kokybišką mažylio gyvenimą.