Artėjanti žiema tikrai nereiškia, jog pramogos su vaikais gryname ore jau baigėsi – pasirinkus tinkamą aprangą, galima džiaugtis ir vėsesnių orų teikiamais privalumais tuo pačiu nesijaudinant, jog po to teks varstyti gydytojo kabineto duris.
Pagrindinis principas, kurio reikėtų laikytis rengiant vaiką pasivaikščiojimui lauke – reikia uždengti visas kūno dalis ir atitinkamai paskirti laiko kiekvieno drabužių sluoksnio pasirinkimui. Apatinis sluoksnis šiuo atveju palaiko kūno šilumą ir išgarina besikaupiančią drėgmę, vidurinis atsakingas už šilumos izoliavimą, tuo tarpu viršutinis rūbų sluoksnis apsaugoja nuo vėjo ir išorinės drėgmės.
Apatiniai drabužiai turėtų būti pagaminti iš poliesterio (galimos ir vilnos priemaišos), kadangi manoma, jog būtent šios medžiagos geriausiai išgarina besikaupiančią drėgmę. Nesuklysite, jeigu rengdami mažylį, viduriniam sluoksniui pasirinksite megztinį ir kelnes. Toks variantas nesudirgins mažylio odos ir tuo pačiu užtikrins pakankamai gerą izoliacinį sluoksnį.
Kalbant apie viršutinį sluoksnį, svarstant, kuri striukė bus tinkamiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į medžiagos lengvumą ir atsparumą vandeniui bei vėjui. Priklausomai nuo vyraujančių oro sąlygų, turėsite galimybę išsirinkti sulaikančias drėgmę ar pašiltintas striukes, su kuriomis vaikas šiltai jausis net ir pačią žvarbiausią dieną.
Tuomet, kai visi trys sluoksniai jau paruošti, reikės pasirūpinti ir aksesuarais, kurie šaltuoju sezonu yra ne mažiau svarbūs už pagrindinius rūbus. Pirštinės ir kepurė – vieni svarbiausių dalykų, kurie užtikrins visapusišką apsaugą nuo šalčio, o esant poreikiui papildomai galima pasirūpinti ir šaliku. Renkantis šiuos aksesuarus, svarbiausia atkreipti dėmesį, jog jie būtų pagaminti iš kokybiškos, drėgmei nepralaidžios medžiagos, o visi kiti aspektai labiau priklauso nuo finansinių galimybių ir stilistinių sprendimų. Kad ir kokia šilta atrodytų viena ar kita kepurė, jeigu vaikui ji nepatiks – pasitaikius progai jis stengsis ją nusiimti.