Nuotraukoje matote moterį iš Azijos. Nors toks vaizdas labiau primena kankinimo būdą, vis dėl to, žalvario žiedai aplink kaklą rytų Birmoje — grožio ženklas. Taip, štai toks „žirafos kaklas“ yra Birmos grožio sampratos reiškinys.
Faktai apie „moters žirafos“ reiškinį:
- Kayan’o moterys (vietinės Sarawako ir Borneo gyventojos) dėvi ritinius aplink kaklus, kad jie atrodytų ilgesni;
- Jų kaklai iš tiesų nėra ištempti, tiesiog žalvario svoris stumia žemyn aplink raktikaulį esančius raumenis ir suspaudžia jų šonkaulius. Dėl to jų kaklai atrodo ilgesni nei iš tikrųjų yra;
- Nėra žinoma, kodėl moterys pradėjo nešioti šiuos žiedus;
- Šiais laikais Kayan moterys tebenešioja kaklą ilginančius žiedus, nes tai laikoma grožio standartu ir taip išsaugojama tradicija;
- Pilnas kaklo žiedų rinkinys gali sverti net iki 10 kilogramų.
Moterys nešioja sunkius žalvario žiedus aplink kaklą norėdamos sudaryti įspūdį, kad jų kaklai yra ištempti. Negalite tuo patikėti? Kodėl jos taip daro? Kayan’ų kultūroje tai yra gražu. Visais laikais ir visame pasaulyje moterys keisčiausiais būdais stengdavosi gražintis. Tiesa, kai kurie iš tų būdų yra pavojingi sveikatai ir trukdo gyventi.
Kayan moterys pradeda nešioti kaklo žiedus dar būdamos jaunos mergaitės, nuo 5-erių metukų, o laikui bėgant — palaipsniui didina ritinių skaičių savo kaklo žieduose. Tokiu būdu, jos nuolat didina savo kaklo tariamą ilgį. Moterys, kurios gali pradėti nešioti žiedus nuo penkerių metų, aplink savo kaklą turi nemažą dėl žalvario žaizdotą plotą. Metalą moterys suvynioja pačios rankiniu būdu, kadangi žalvaris yra kietas, šis procesas gali užtrukti daugybę valandų.
Kaip jau minėta, pilnas žalvario žiedų komplektas gali sverti net iki dešimties kilogramų, tačiau pilną rinkinį šiais laikais nešioja tik kelios moterys. Nepaisant žiedų svorio, moterys dėvinčios kaklo žiedus, patiria tik menką savo judėjimo suvaržymą.
Besidomint apie Birmos kultūrą aptikome, jog egzistuoja „birmietiškas masažas“. Įdomu tai, jog birmietiško masažo technika (remiantis keliautojų atsiliepimais įvairiuose straipsniuose) yra ne retai pavadinama viena iš geriausių masažo technikų pasaulyje. Tradicinis Birmos masažas sujungia masažo technikas iš Tailando, Kinijos nei Indijos. Nėra tikslių atlikimo taisyklių, bendrais bruožais rašoma, kad jis pradedamas švelnia akupresūra, o baigiamas tailandietišku stiliumi — jogos tempimais skirtais atpalaiduoti raumenis. Ironiška, bet, ko gero, vietinės Birmos moterys pačios nėra išmėginusios jokios birmietiško masažo procedūros ir jokie masažuokliai sprandui jų nelepina.