Kaip bėgant metams keitėsi papuošalų mados tendencijos?

Nusprendę įsigyti naujų papuošalų neretai susimąstome, ar pataikysime į mados dešimtuką. Kai kurie papuošalai yra laikomi nesenstančia mados klasika, o kai kuriuos jų vertėtų bent kuriam laikui pamiršti. Vis dėlto, tikrai įdomu sužinoti, kokie papuošalai buvo laikomi pačiais madingiausiais įvairiais laikotarpiais.

Senovės Egiptas

Auksas buvo laikomas didžiausiu Senovės Egipto turtu, tad nieko keisto, kad iš šio metalo buvo gaminami įvairūs papuošalai. Taip pat nemažo susidomėjimo sulaukė ir įvairūs akmenys – ypatingai karneolis, lazuritas ir turkis. Kuriant papuošalus dominavo gyvačių, paukščių ir feniksų motyvai.

Senovės Graikija

Senovės Graikijoje buvo itin mėgstami įvairūs karoliukai, kurių forma priminė gėles, kriaukles ar net vabalus. Senovės graikams labai patiko įvairiaspalviai papuošalai su inkrustuotais smaragdais, perlais, ametistu ar granatu.

Kaip puošėsi romėnai?

Senovės Romoje buvo labai vertinamas auksas, kurio dirbiniai taip pat buvo puošiami smaragdais, granatais ar gintarais. Romėnai gamindavo tuščiavidurius pakabukus, kurių vidų užpildydavo… kvepalais. Originalu, tiesa?

Papuošalų draudimai

Mados istorijoje pasitaikė ir tokių laikų, kuomet apie papuošalus nėra jokių įrašų. Kaip taip gali būti? Viduramžių Europoje buvo daugybė draudimų, kurie dabar atrodo tikrai labai keisti. Vienas jų – tai draudimas „paprastiems“ žmonėms segėti papuošalus, nes tuo metu tai buvo leidžiama tik kilmingiesiems. Viskas pasikeitė tik XV amžiuje, kuomet įvairūs papuošalai žmonėms tapo prieinamesni.

Nauji vėjai mados padangėje

Karalienės Viktorijos valdymo laikais išpopuliarėjo… gedulo papuošalai. Kai mirė karalienės mylimasis, ji dėvėjo ne tik juodus drabužius, bet taip pat ir „gedulo“ papuošalus. Neilgai trukus ir daugiau dvariškių pasekė jos pavyzdžiu – gedului buvo pasirenkami papuošalai su oniksu.

Rankų darbo papuošalų gamybos skatinimas

Meno ir amatų atstovai smarkiai priešinosi masinei gamybai, todėl Pramonės perversmo metais buvo propaguojamas rankų darbo papuošalų segėjimas. Originalūs papuošalai buvo gaminami iš poliruotų akmenų ir neretai turėjo tam tikras simbolines reikšmes.

Bižuterijos gaminiai

Šiandien bižuterija yra itin mėgstama paauglių ir jaunesnio amžiaus moterų. Tokie papuošalai yra ganėtinai nebrangūs, todėl leidžiantys kas kartą susikurti vis kitokį stilių. Nors šiandien bižuterija mums tikrai neatrodo kaip sensacinga naujiena, tačiau tokie papuošalai pradėti gaminti ganėtinai neseniai – jie išpopuliarėjo vos prieš šimtmetį.

Avangardiniai papuošalai

Po Pirmojo pasaulinio karo moterys vis dažniau rinkosi trumpų plaukų šukuosenas, todėl šiuo laikotarpiu išpopuliarėjo ilgi kabantys auskarai, kurie paryškino kaklą. Taip pat vis dažniau buvo pasirenkami karoliai ir ilgi kaklo vėriniai.

Holivudo įtaka

XX amžiaus viduryje moterys vis dažniau norėjo tapti kuo panašesnėmis į mėgstamas Holivudo aktores, todėl šiuo laikotarpiu buvo dažnai kartojama M. Monroe frazė „deimantai – geriausi moterų draugai“. Žinoma, deimantai ir tuomet buvo laikomi didžiule prabanga, todėl įsigyti tokių papuošalų galėjo anaiptol ne kiekviena moteris… XX amžiaus antrojoje pusėje televizijos ekranuose pasirodė populiarūs serialai „Dalasas“ ir „Dinastija“, todėl tuo laikotarpiu itin didelio susidomėjimo sulaukė bižuteriniai gaminiai.

Auksas – nemirštanti klasika

Nors kai kurie anksčiau išpopuliarėję papuošalai greitu metu tikrai negrįš į madą, tačiau turime sutikti, kad kai kurie papuošalai niekada nepasens. Jei norite visada atrodyti stilingai, drąsiai rinkitės auksinius papuošalus, kuriais galėsite papildyti savo susikurtą stilių.

Scroll to Top