Turbūt kalbant apie keliones po Europą, nėra nieko egzotiškesnio ir didingesnio kaip kelionės į Egiptą. 2017 metais ši gilios istorijos šalis yra jau nemažai pasikeitusi, viskas čia modernu, o senovę primena tik milžiniškos piramidės ir šventyklos.
Nuo senų laikų pasikeitė daugybė dalykų – politinė santvarka, kultūra, maistas, menas, o taip pat ir mada. Tačiau Senovės Egipto apdarų elementai įžvelgiami ir šiandienos mados kolekcijose. Pasiskolinamos tokios detalės kaip platūs audiniai, masyvios sagės, raštai, hieroglifai, aksesuarai. Tad čia aptarsime, kaip seniausiais laikais atrodė egiptietiška apranga ir kuo ji buvo ypatinga. Kelionės į Egiptą 2017 metais bus dar įdomesnės, jeigu šiek tiek pasidomėsite šalies kultūra.
- Senovės Egipte linas buvo pati geriausia medžiaga drabužiams, kadangi karštame klimate per ją gerai prasiskverbdavo oras. Egiptiečiai jau mokėjo siūti ir dažyti audinius. Vilna taip pat jau egzistavo, tačiau buvo laikoma varguolių audiniu.
- Turtingieji galėdavo nešioti gyvūnų odą ir kailius, tačiau tai buvo asocijuojama su tabu, todėl šventyklose gyvūnų audinius dėvėti buvo draudžiama.
- Vargingieji darbininkai bei vergai dėvėdavo tik vos kūną dengiančius lino apdarus, o vergai neretai apskritai dirbdavo nuogi.
- Faraonai dėvėdavo leopardo odą ant pečių, o nuo jų diržo kabėdavo leopardo uodega.
- Kaip žinome, vyrai 2000 m.pr.Kr. Egipte dėvėjo sijonus, tik 1500 m.pr.Kr pradėtos dėvėti tunikos.
- Moterų apranga praktiškai nesikeitė per šimtmečius. Pagrindinis bruožas – ilgos, kūną gerai dengiančios suknelės. Moterys turėdavo rengtis gana konservatyviai.
- Apie 600 m.pr.Kr. buvo išrasta medvilnė, todėl visi kilmingieji turėjo privilegiją dėvėti medvilnę.
- Patys garsiausi Egipto mados elementai tai – geometriniai raštai,ilgi sijonai, masyvūs auskarai ir kiti papuošalai.