Išgirdę žodį „celiulitas“ iškart susimąstome apie nedailią ir nelygią moterų odą, sėdmenų, šlaunų, pilvo, kartais net rankų srityse. Tačiau tai nėra vien estetinis kūno trūkumas – negydomas celiulitas gali lemti kojų sunkumą, patinimus, skausmus, net pakeisti kojų odos spalvą.
Nors šis reiškinys mums yra toks įprastas ir, rodos, kiekviena pasaulio moteris ankstesniame ar vėlesniame gyvenimo tarpsnyje patiria šią negandą, nereikėtų apsigauti – celiulitas nėra neišvengiamas dalykas – įdėjusi daug pastangų ir valios kiekviena moteris gali šį nemalonų trūkumą išsigydyti.
Pirmiausiai reikia suprasti, jog celiulitas neatsiranda iš niekur. Taip, žinome, jog vyrams celiulitas atsiranda retais atvejais, nes vienas iš pagrindinių jo atsiradimo veiksnių – estrogeno veikla moters kūne, kai po oda leidžiama kauptis riebalams. Tačiau celiulitas mėgsta slėptis ir tampa ryškiai matomas dažniausiai tuomet, kai moteris staigiai nustoja rūpintis savo kūnu, dirba ilgą laiką sėdėdama. Tad fizinis aktyvumas – pirmas žingsnis norint išvengti apelsino žievelės efekto ant savo kūno.
Mityba taip pat turi didelės svarbos celiulito atsiradimui. Labai svarbu vartoti daug skysčių, nes vanduo padeda filtruoti kūne esančius toksinus. Taip pat patariama nevalgyti sūraus ir riebaus maisto, mažinti suvartojamą angliavandenių kiekį. Dar rekomenduojama nevalgyti didelėmis porcijomis, o geriau dažniau užkandžiauti mažesnėmis porcijomis.
Galutinis žingsnis, norinčioms puoselėti tvirtą ir stangrų kūną – anticeliulitinis masažas. Šio masažo metu oda įtrinama naudingais, į odą įsiskverbiančiais aliejais, praturtintais vitaminais, kurie pagerina poodinio audinio būklę.
Jeigu skundžiatės jau progresavusiu celiulitu, anticeliulitinis masažas gali padėti tik iš dalies, tuomet patariama išbandyti galingesnį limfodrenažinį masažą, kuris taip pat padeda tiems, kurie skundžiasi prasta kraujotaka, ar kurių kojos nuolat paburkusios ir pavargusios.