Ilgą laiką mados kritikai ginčijasi, kas sukūrė prabangių suknelių madą, kas įamžino ekstavagantiškumą ir leido eksperimentuoti ir išgauti naujuosius stilius. Iš tiesų verta paaiškinti, kas laikoma ekstravagantiška. 20 amžiaus pradžioje paprastos iki kelių suknelės, XXI amžiuje dizainerių pageidavimu labiausiai rūpėjo žalia mėsa, tai yra išskirtinumas, stulbinantis atrodymas. Šiame straipsnyje aptarsime prabangiausias sukneles, kurios pakeičia pasenusią vakarinės aprangos išvaizdą.
Tačiau, ar ekstravagantiškumas visuomet reiškia madą ir atrodyti gražiai, tinkamai scenai? Yra daug pavyzdžių, kuomet norisi išsiskirti, bet tai padaryta tikrai neskoningai ir netinkamai.
Lady Gaga. Niekas šito nepamirš
MTV vaizdo apdovanojimų ceremonijoje 2010 m. 27 d. minios karalienė pasirodė su žalios mėsos suknele. Iki tos dienos beveik niekas nebūtų pagalvojęs neštis mėsą. Tik ne itin šokiruojančio dizainerio Franko Fernandezo suknelių idėja toli gražu nėra tradicinė. Kaip pagrindinius aksesuarus dainininkė turi sankabą ir kepurę iš žalios mėsos. Ši apranga sukėlė daug „žaliųjų“ pasipiktinimo, tačiau daugelis spaudos leidinių ją pavadino geriausiu 2010 m. mados teiginiu. Pati Lady Gaga prisipažino, kad tokios suknelės pasirinkimas krito dėl nesutikimo su Amerikos armijos politika, kuri žmones laiko nevertingais mėsos gabalais.
Lady Gagos gudrybių dėka prabangių suknelių mada pasiekė naujas aukštumas
Kaip paaiškinti mažai žinomo dainininko Joey Vera pasirodymą oranžiniame tinklelyje 2015-ųjų „Grammy“ apdovanojimuose? Galbūt taip yra dėl populiarumo ir noro išsiskirti stokos. Dainininkės suknelė buvo laikoma viena prasčiausių ir buvo karštai aptarinėjama pranešime spaudai, o tai leido Joey ilgiau išlikti geriausių naujienų sąraše. Šiuo atveju ekstravagantiška ne suknelė, o jos kaina. Mados namų „Dior“ sukurtas meno kūrinys aktorei kainavo 4 mln. Jennifer Lawrence 2013-ųjų Oskarų ceremonijoje vilkėjo beprotiškai gražią dramblio kaulo spalvos pūkuotą suknelę. Nepaisant to, kad aktorė įsipainiojo į daugybę sluoksnių, traukinio ir nukrito lipdama į sceną, ši suknelė tikrai pripažinta viena gražiausių, pasirodžiusi ant raudonojo kilimo. Galbūt būtent tai atnešė Jennifer Lawrence tą labai geidžiamą statulėlę. Nors jos aprangos 1969-ųjų 41-ajame „Oskarų“ ceremonijoje negalima pavadinti suknele, būdvardis „ekstravagantiška“ čia tikrai nepamainomas. Amerikiečių aktorė ir dainininkė vilkėjo juodą permatomą kelnių kostiumą, išmargintą blizgučiais. Ir jei užtemdytame kambaryje apranga atrodė labai padoriai, tai po to, kai Barbara į sceną išėjo prožektorių šviesoje, viešumoje pasirodė pusnuogė Oskaro laureatė. Anot pačios aktorės, ji nenutuokė, kad kostiumas bus toks skaidrus, tačiau jau buvo per vėlu ką nors pasakyti. Dauguma mados leidinių jos aprangą pavadino prasčiausia ir visiškai pragaištinga.
Cher ne kartą demonstravo savo kūrybingumą visuomenei
Cher ne kartą demonstravo savo kūrybingumą visuomenei pasitelkdama ekstravagantiškiausius apdarus, tačiau vienas jų pranoko visus ankstesnius. Vakarinė suknelė – kiekvienos merginos garderobo akcentas. Tai tarsi brangus kostiumas vyrui: galbūt frakas ar smokingas. Kuris be reikalo gali kabėti spintoje ištisus mėnesius, gali tarnauti ne vienerius metus – bet užsidėjęs atrodysi puikiai. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip išsirinkti ekstravagantišką vakarinę suknelę ir į kokius šio proceso taškus atkreipti ypatingą dėmesį. Jei esate pasirengęs atitrūkti nuo šiuolaikinės trumpalaikės kasdienybės ir pasinerti į nerūpestingą, šviesų, sultingą ir laimingą bičiulių gyvenimą, tuomet būtinai turite pasinerti į vinilinių plokštelių, bugie-vugio, gazuotų gėrimų iš automato ir spalvingi moteriški drabužiai. Pūkuoti sijonai, ryškūs batai, kontrastingi aksesuarai, purios šukuosenos – visa tai neatsiejama stilingo stiliaus dalis. Žodžiu, tokios madingos turi begalinį gyvenimą.